2014. Április 17. 14:19, csütörtök | Sport

Bronzban kezdődő év

Sebesség Fesztivál Tököl 2014.04.12-13
Szántó Nikolett - BMW E46

Már nagyon vártuk az április elejét, hogy kezdetét vegye a drift szezon. Az E46 nagyon sok változáson ment keresztül. A motor alkatrészeinek módosításával lehetőségünk lett több lóerő elérésére. A váltó egy 4 sebességes G-Force lett, szekvenciális átalakítóval.

Az autó, a verseny előtti csütörtökön jutott a programozás stádiumába. A cél a Brezova gokart pálya volt. Sajnos már az első métereken technikai gondok adódtak, amelyet először a helyszínen próbáltunk orvosolni, majd az M-Power Kft műhelyébe igyekeztünk, ahol segítségünkre siettek: Lángi Attila, Rafael Tamás, Lángi Öcsi, Csikos Sándor, Bedő Ákos, Keller Misi, Berzéki Béla, akiknek ezúton is köszönjük a támogatást.

Pénteken ismét elindultunk Brezovára, ahol Kaposvári Konráddal befejeztük a programozást, majd jöhettek az első tesztkörök. Az autó jól teljesített, de a fárasztó nap végén még várt ránk egy kis műhelymunka, mint például a váltókar módosítása.

A szombati edzésnapon megkezdődhetett az autó tesztelése a tököli kockán. Nikolett igyekezett annyit a pályán lenni amennyit csak lehetett. A nap végén az autó átesett egy revízión, ahol mindent rendben találtunk és felkészültünk a vasárnapi kihívásokra.

Vasárnap reggel, az edzés időt kihasználva véglegesítettük a beállításokat, majd vártunk a kvalifikációra.

Nikolett a tervek szerint egy biztonsági körrel kezdett, majd egy erősebb második körrel abszolválta a helyosztót.

A versenyt a 9. helyről kezdhettük. Első ellenfelünk Korin Gábor és az E30-asa volt.

Az első két kör alapján nem tudtak dönteni a bírók, így egy visszahívás után léptünk a Top 8-ba.

A második ellenfél, a kvalifikációt megnyerő Hegedűs Tibor volt. Nikolett követőként tempós és agresszív autózást mutatott be, így nagyon vártuk a helycserét. Tibor a második körben megforgott.

A Top 4-ben Zalabai Zsolt volt az ellenfél, aki egész nap pontosan és szépen autózott, amivel megérdemelten, ebben a körben is övé lett a továbbjutás

A 3. helyért Nikolett, Radák Jánossal állt fel a rajtvonalhoz. Izgalmas visszahívásos csata volt. Mindketten nagy tempóval és szoros követéssel autóztak. Ez a párbaj volt a nap csúcspontja látványban, füstben és élményben is.

Végül, egy nagyon küzdelmes hétvége után Nikolett állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

A csapat nagyon boldog volt, mert még ha sok szerelés és küzdelem árán is, de az autó első körei jól sikerültek, és a bronzérem egy ígéretes kezdete lett az évnek.

Köszönjük a segítséget partnereinknek!

További információt és képeket találtok a facebook oldalunkon:

Köszönjük mindenkinek, aki velünk szurkolt a helyszínen vagy a facebookon keresztül!

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 19. 07:24, péntek | Sport

Bukaresti tenisztorna - Fucsovics legyőzte a második kiemeltet, és negyeddöntős

Fucsovics Márton bravúros győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe az 579 ezer euró összdíjazású, bukaresti salakpályás férfi tenisztornán.

2024. Április 17. 17:22, szerda | Sport

Párizs 2024 - Száz nappal a rajt előtt már 150 kvótája van Magyarországnak

Már százötven kvótája van a magyar csapatnak, mely összességében közel kétszáz fős lehet

2024. Április 16. 21:49, kedd | Sport

Csak századmásodpercekre az első helytől

Gender Tamás Junior 2024. 04. 10-13. között Franciaországban, Champions of the Future (RGMMC) bajnokság keretein belül, Val d\'Argenton-ban a Circuit de karting du Val d\'Argenton-on versenyzett.

2024. Április 16. 10:14, kedd | Sport