2017. December 13. 13:00, szerda | Helyi
Forrás: Fertőd Főnix FSE

Idei utolsó versenyéről is aranyérmet hozott haza a vitnyédi sportolónő

Kettlebel szlovén nyílt bajnokság

Hétvégén rendezték a VII. Slovenia Open - Nemzetközi Kettlebell Bajnokságot, melyen a szlovén, horvát, szerb, cseh indulók mellett egy magyar csapat is részt vett. A csapatban ismét ott volt egy rábaközi sportoló, Németh Katalin (felső képünkön) a fertődi Főnix FSE-ből, aki 16 kg-os szakítás versenyszámban nevezett. A kettlebell sportról korábbi cikkünkben írtunk.

Szombatra Szlovéniában Ljubjana környékére riasztást adtak ki a várható erős havazás miatt, ami be is következett, így elég izgalmas volt a sportolók útja a verseny helyszínéül szolgáló Grosuplje-ba. Szerencsére ez nem igazán tudta befolyásolni Katalin teljesítményét, hiszen magabiztosan versenyezve, gyakorlatilag „rajt-cél” győzelmet aratva, 214 ismétlést teljesített a 16 kg-os kettlebellel a 10 perces versenyszám alatt, mely második legjobb eredménye ezzel a súllyal. Ezzel megszerezte az idei év utolsó megmérettetésén is az aranyérmet.

Katalin elmondta, hogy egy igazán jól szervezett, kiváló hangulatú verseny volt a Szlovén Open. A díjátadót követően a házigazdák valamennyi sportolót megvendégelték. Sajnos a rossz idő miatt sokuk a korai hazaindulás mellett döntött, de a remek bajnokságra a jövő évben mindenképpen visszatérnek.