2024. április 28, vasárnap - Valéria

2022. November 08. 09:00, kedd | Helyi
Forrás: Castrum/KKE Spartacus

2 arany- és egy ezüstérmet szereztek kapuvári karatésok az utánpótlás Európa bajnokságon

Két kapuvári egyesület négy versenyzője képviselte hazánkat Szófiában.

Szófiában rendezték a 2022-es Shinkyokushin Karate Európa Bajnokságot, ahol négy kapuvári fiatal is tatamira lépett a magyar válogatottat erősítve.

Serfőző Hanga Niobé akapuvári Castrum SC versenyzője a -60 kg-os női kategóriában 4 győztes küzdelmet követően Európa bajnoki címet szerzett. (edző Pantelics Péter)

Kiss-Leizer Luca a KKE-Spartacus Karate versenyzője kategóriájában kiharcolta a végső győzelmet, és ő is Európa bajnoki aranyérmet szerzett. (edző: Molnár Imre)

Kozma Rebeka a KKE-Spartacus Karate versenyzője súlycsoportjában ezüstérmet nyert. (edző: Molnár Imre)

Hoffer Andrást (Castrum) a junior férfi nehézsúlyban egy litván ellenfél akadályozta meg abban, hogy dobogóra léphessen. (edző: Pantelics Péter)

A magyar válogatott 7 aranyérméből kettőt, 5 ezüstérméből egyet kapuvári egyesületek karatékái szerezték.