2017. November 16. 10:00, csütörtök | Helyi
Forrás: Csornai Bushi Dojo Karate Klub

Eszter ezüstéremmel jött haza az EB-ről Csornára

Vezetői úgy érzik, a bírók vették el tőle az aranyat.

A csornai Bushi Dojo Karate Klub Facebook oldalán bukkantunk a csornai sportolók EB szerepléséről szóló helyszíni tudósításba:

A 2017 évi U16 es U22 Europa Bajnokságot a lengyelországi Kielceben rendezték az elmúlt hétvégén. A Csornai SE karate szakosztályát és Csorna városát Kovács Eszter és Kovács Ádám képviselték. Mindketten az U22-es kategóriában léptek tatamira.

Ádám először ukrán versenyzővel küzdött, akitől wazarival maradt alul, igy lecsuszott a dobogóról. Eszter elsőként litván ellenfelet győzött le birói döntessel. Második mérkőzését ukrán versenyzővel vívta. Hosszabbítás utan biroi döntessel szintén nyert. A döntőt egy litván lánnyal vívta. Az első küzdőidő után egy zászlót kapott. A hosszabbításban szintén irányította a mérkőzést, de sajnos szabálytalan fejütés miatt megállították a küzdelmet. 15 másodperc után a litván lány bejelentette, hogy nem folytatja a mérkőzést, igy Eszter lett a második helyezett. A lány a fejütésre erősen rájátszott, igy az orvosok javaslatara a birok kenytelenek voltak rossz iteletet hozni. Igy jogosan megérdemelt aranyérmet vettek el Esztertől.