2015. December 03. 16:00, csütörtök | Helyi
Forrás: Kapuvár Castrum SC

Újabb Európa bajnoki címeket szereztek a Castrum karatésai

Németh Veronika és Pantelics Bence Európa bajnoki aranyérmet szerzett.

Nagyot teljesítettek ismét a Castrum SC Kapuvár karatékái, az U16 – U22-es Shinkyokushin Karate Európa Bajnokságon Lengyelországban.

A sportolók és edzőjük nemrég saját kezűleg újították fel, és vették birtokba új edzőtermüket az egykori Rendőrkapitányság épületében. Az építkezés mellett gőzerővel készültek a kontinens viadalra, ahonnan a legeredményesebb magyar csapatként térhettek haza.

Pantelics Bence az U16-os korcsoportban KATA (formagyakorlat) versenyszámban Európa Bajnoki ezüstérmet szerzett, majd ezt követően az ifjúsági férfi -70 kg-os kategóriában 4 győztes küzdelmet követően (bolgár, román, litván, ukrán ellenfél ellen) érdemelte ki az Európa bajnoki címet.

A vitnyédi Németh Veronika (tavasszal junior Európa Bajnok) ismét összemérte tudását Európa legjobb karatékáival. Ezúttal az U22-es női -55 kg-os kategóriában aratott sikereket. Szintén 4 győztes viadal után (spanyol, bolgár, ukrán, litván ellenfél ellen) kategóriájának legfiatalabbjaként hozta haza az Európa bajnoki díjat. Teljesítményével kivívta a torna „BEST WOMAN FIGHTER” vagyis a „ LEGJOBB NŐI HARCOS” különdíjat is.

- Nagy boldogság egy Castrumos versenyzőt a dobogóra juttatni! Ennél már csak az felemelőbb érzés, ha az a versenyző a saját gyermekem! – nyilatkozta sensei Pantelics Péter 3. danos mester, a versenyzők felkészítő edzője, és a Castrum SC Kapuvár elnöke

A Magyar Válogatott 6 arany-, 2 ezüst-, és 6 bronzérmet szerzett az idei U16 – U22 Shinkyokuhsin Karate Európa Bajnokságon november 27-28-án.

A Castrum SC Kapuvár, ezzel 24-re növelte az Európa Bajnokságokon szerzett díjainak számát.