Városlista
2026. február 17, kedd - Donát

Hírek

2014. November 09. 16:31, vasárnap | Helyi
Forrás: saját forrás

19. Egészség Nap Csornán

19. Egészség Nap Csornán

Szombaton előadásokon és szűrővizsgálatokon vehettek részt az érdeklődők.

Már 19. alkalommal szervezte meg az Egészség Napot a Csornai Nőegylet. Szombat délelőtt a Hunyadi Gimnáziumban gyülekeztek az érdeklődők.

Dr Szele Márta pszichiáter főorvos az Alzheimer kórról tartott előadást. Elmondta, hogy a családtagok miben tudnak segíteni azoknak az idős embereknek, akiket megtámadott a betegség. Kiemelte, hogy a szociális ellátórendszer sajnos ma még Magyarországon és a Rábaközben sem fordít kellő figyelmet erre a betegségre, ezért sokan feleslegesen és drágán az egészségügyi fekvőbeteg ellátásban, kórházi ágyakon kapnak ellátást.

Harsányi Judit rendőr őrnagy a családon belüli erőszakról tartott előadást. A családon belüli erőszak még mindig nem önálló tétel a büntető törvénykönyvben, ezért az erőszak különböző fajtáit és megnyilvánulásait a btk különböző tényállásai szerint kezelik. Beszélt a zsarolástól, a szóbeli erőszakon, megfélemlítésen át a tényleges fizikai erőszakig, gyilkosságig az erőszak családon belüli megjelenéséről. Bár sok erőszakot elszenvedett fél bejelentést tenni, vagy nem is tudja, hogy vele büntetendő dolgot tettek, ennek ellenére Magyarország statisztikai adatai rendkívül rosszak, kiemelkedően magas a családon belüli erőszak áldozatainak száma.

Az egészség nap keretében sokan vettek részt a minden évben népszerű ingyenes szűrővizsgálatokon, és vásároltak egészséges, egészségmegőrző termékeket.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 17. 13:00, kedd | Helyi

Halálos gázolás Győrben

A 7. héten történt.

2026. Február 17. 09:00, kedd | Helyi

A kovászos kenyér lelke

Hogyan fogjumk kenyérsütésbe?

2026. Február 16. 16:00, hétfő | Helyi

Civil fórumot tartanak Kapuváron

Csatlakozási nyilatkozattal

2026. Február 16. 13:00, hétfő | Helyi

Közi Horváth József ösztöndíj pályázat

Pályázati felhívás