Városlista
2025. október 31, péntek - Farkas

Hírek

2022. Augusztus 29. 18:14, hétfő | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

2,5 milliárd forint ösztöndíj a hátrányos helyzetű tanulóknak

2,5 milliárd forint ösztöndíj a hátrányos helyzetű tanulóknak

A Belügyminisztérium (BM) közzétette az Útravaló és a Roma Nemzetiségi Tanulmányi Ösztöndíj pályázatait: 2,5 milliárd forint ösztöndíjat szánnak a hátrányos helyzetű tanulóknak.

A BM azt közölte hétfőn az MTI-vel, hogy a program az általános iskola utolsó évfolyamától a diplomaszerzésig biztosít támogatást a hátrányos és a halmozottan hátrányos helyzetű tanulók és hallgatók számára.

A rendelkezésre álló 2,5 milliárd forintos keretből több mint tízezer gyermek és fiatal részesülhet teljesítményalapú ösztöndíjban, amelynek összege az előző év tanulmányi végeredményétől függ - jelezték.

Azt írták, hogy a pályázat növeli a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű tanulók továbbtanulási esélyeit.

Az ösztöndíjprogramnak négy alprogramja van: Út a középiskolába, Út a szakmához, Út az érettségihez, Út a diplomához.

Az Útravaló ösztöndíjakra szeptember 25-ig lehet pályázni - tették hozzá.

Közölték azt is, hogy szintén szeptember 25-ig lehet pályázni a Roma Nemzetiségi Tanulmányi Ösztöndíjra, amelyre roma nemzetiségi középiskolába járó, 4-es tanulmányi átlagot elérő tanulók jelentkezhetnek.

A pályázatok benyújtásához szükséges dokumentumok és további részletek a BM és a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság honlapján találhatóak meg - áll a tárca közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj

Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.

2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld

Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása

2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást

Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.