Hírek
2013. Február 16. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A daganatos betegségek egyik fő okozója az alkohol

Sokan azt hiszik, hogy az alkoholfogyasztás nem járul hozzá a rák kialakulásához, egy új jelentés azonban ennek ellenkezőjét állítja. Eszerint minden harmincadik daganatos megbetegedésből bekövetkező halál az alkoholfogyasztás miatt következik be - írja a Health Day.
A kapcsolat az alkoholfogyasztás és a mellrák kialakulása között ennél még szorosabb volt, ott az halálozási esetek 15 százalékáért felelős az ital. A mérsékelt alkoholfogyasztás sem megoldás, ugyanis az esetek többségében a daganatos betegségben szenvedők 1,5 vagy annál kevesebb pohárral ittak alkoholt egy nap.
Ahogy azt a kutatók várták, a nagyobb mértékű alkoholfogyasztás nagyobb kockázattal járt, de azt is megállapították, hogy 'biztonságos' mértékű alkoholfogyasztás nem létezik.
Igaz, hogy a mérsékelt alkoholfogyasztásnak, mint a vörösbornak vannak jótékony hatásai a szívre, de összességében azt állapították meg, hogy az alkoholfogyasztás tízszer annyi halálesetet okoz, mint amennyit megakadályoz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.
2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld
NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest
Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;
2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld
Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok
Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán