Hírek
2015. Május 02. 12:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
A kormány előkészíti az elektronikus földhivatali ügyintézést
A kormány felkérte a földművelésügyi minisztert, hogy készítse elő az elektronikus ügyintézés bevezetését a földügyi igazgatásban.
A kabinet erről szóló határozata a Magyar Közlöny legfrissebb számában olvasható, amelyből kiderül, hogy a kormány 2016 júliusától szeretné bevezetni az elektronikus ügyintézést a földhivatalokban.
Fazekas Sándornak ennek érdekében a Miniszterelnökséget vezető Lázár János bevonásával javaslatot kell tennie a szükséges intézkedésekre, valamint azok költségére.
A földművelésügyi miniszternek emellett - az igazság-, a belügy- és a Miniszterelnökséget vezető miniszterek bevonásával - elő kell készítenie az elektronikus ügyintézés bevezetését segítő jogszabály-változtatásokat is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 15. 13:00, szerda | Belföld
Török Zoltán: a piac várakozásai szerint kiszámíthatóbb lesz a gazdaságpolitika
2026. Április 15. 11:17, szerda | Belföld
Az államfő Magyar Pétert fogja javasolni a miniszterelnöki tisztségre
2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld
Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével
Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.
