Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2018. November 10. 08:30, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A legtöbb magyar nem gondol online jelszavainak biztonságára

A legtöbb magyar nem gondol online jelszavainak biztonságára

A magyarok nagy része még mindig nem fordít elég figyelmet online szolgáltatások igénybevételekor jelszavainak megóvására és nem készült fel az adathalászok elleni védekezésre sem

- derült ki a Google megbízásából készített reprezentatív kutatásból. Az online adatbiztonságról Magyarországon végzett kutatást a YouGov piackutató végezte.

A felmérés alapján a magyarok 33 százaléka használ különböző jelszavakat különböző online szolgáltatáshoz. A magyarok 28 százaléka néhány online felületen, 27 százalék a legtöbb online felületen, 7 százaléka pedig minden felületen ugyanazt a jelszót alkalmazza.

A kutatás szerint 13 százalék használ úgynevezett erős jelszót, amely betűket, számokat és szimbólumokat is tartalmaz. A választ adók 24 százaléka aggódik valamilyen szinten, hogy feltörik a jelszavát az általa használt online felületen, 4 százalék nagyon aggódik, 20 százalék eléggé aggódik.

A kutatási eredmények alapján a magyar lakosságnak érdemes nagyobb hangsúlyt fektetnie jelszavai megóvására. Ezt erős jelszóval érhetik el, ami legalább nyolc karakter, és olyan szót vagy szavakat tartalmaz, amit másnak nehéz kitalálni. Az egyedi jelszóhasználat minden fiókhoz javasolt - írták

Címkék: biztonság, jelszó, online

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld

Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el

Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt

2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld

Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el

Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt

2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után

A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.

2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld

Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható

Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.