Hírek
2014. Szeptember 02. 09:31, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
A mágneses játékok többsége nem felel meg az előírásoknak
A mágneses játékok kiemelkedően nagy arányban nem felelnek meg az előírásoknak, a mechanikai és villamos laboratóriumban vizsgált játékok 43 százaléka tartalmazott a gyermekekre veszélyes mágnest - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) keddi, MTI-hez eljuttatott közleményében.
A mágneses játékok, amelyek túlságosan erős mágneseket tartalmaznak, nagy veszélyt jelenthetnek a gyermekek számára, mivel könnyen lenyelhetik. Egynél több mágnes, vagy egy mágnes és egy ferromágneses tárgy például vas vagy nikkel lenyelésekor a bélfalon keresztül vonzhatják egymást, amely bélperforációt vagy elzáródást okozva súlyos, akár halálos kimenetelű sérülést eredményezhet - írták.
Közölték: a nemzetközi adatok szerint a legtöbb baleset a 10 hónapos és a 8 éves kor közötti gyermekekkel történt. A balesetek több mint 80 százalékában a mágneses építőjáték-készletekben lévő erős mágnesek okozták a balesetet, és több esetben sebészeti beavatkozást igényelt a mágnesek bélrendszerből történő eltávolítása.
A kockázatok miatt a fogyasztóvédelmi hatóság laboratóriumában folyamatosan vizsgálja a jogszabályban és szabványokban leírt biztonsági követelmények teljesülését.
A nem biztonságos mágneses játékok és az NFH által letiltott egyéb veszélyes termékek listája a http://www.nfh.hu/magyar/hasznos/termekbiztonsag/veszelyes_1 honlapon elérhető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 11:00, vasárnap | Belföld
Gulyás Gergely: Magyar Péter első miniszterelnöki megszólalása komoly kétséget ébresztett
2026. Május 10. 08:29, vasárnap | Belföld
Forsthoffer Ágnes: új korszakot kezdünk a magyar parlamentáris demokrácia történetében
2026. Május 09. 19:36, szombat | Belföld
Magyar Péter: a mai nap annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni
A mai nap egy közösen megtett hosszú útnak és annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni, újra hinni önmagában, és újra közös hazája lenni minden magyar embernek
