Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2016. Július 01. 07:39, péntek | Belföld
Forrás: mti

A magyar bankrendszert nem veszélyezteti a Brexit

A magyar bankrendszert nem veszélyezteti a Brexit

A magyar bankrendszer stabil, nem számolunk azzal, hogy a Brexit veszélyeztetné a hazai bankokat - mondta Kovács Levente, a Magyar Bankszövetség főtitkára csütörtökön a M1 aktuális csatornán.

Kiemelte: a hazai pénzintézeteket csak közvetetten érinti a Brexit, angol banki tulajdon nincs a hazai pénzintézeti szektorban, a külföldi érdekeltségű bankok főleg osztrák, olasz és német tulajdonban vannak.

Ezzel együtt az elmúlt napokban a Magyar Bankszövetség folyamatosan egyeztetett a Magyar Nemzeti Bankkal és a Nemzetgazdasági Minisztérium képviselőivel az aktuális helyzetről, és megállapították, hogy extrém esemény nem történt a magyar bankpiacon - emelte ki a Magyar Bankszövetség főtitkára.

Úgy vélte, előfordulhat, hogy néhány nagy cég elhagyja Londont, és a világ valamely más pénzügyi központjába települ át, és hozzátette: kedvező lenne, ha ezen átköltöző cégekből néhány Budapestet választaná.

Címkék: bank, brexit, magyar, pénz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Pride - Orbán Balázs: az ellenzék nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, amelyet a magyarok többsége elutasít

A szombati Pride-on a teljes ellenzék felsorakozott a szivárványos zászló mögé, és ezzel nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, melyet a magyar társadalom többsége elutasít

2025. Június 30. 07:35, hétfő | Belföld

Hőség - Meteorológia: extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban

Extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban - közölte a HungaroMet Zrt.

2025. Június 30. 07:33, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: az amerikai kormányzat feloldotta a paksi bővítéssel kapcsolatos szankciókat

Az amerikai kormányzat feloldotta a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos szankciókat, amelyeket még a Magyarországra ellenségként tekintő, Joe Biden vezette előző adminisztráció léptetett életbe