Hírek
2012. Február 16. 07:38, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A magyar gazdaságpolitika alkalmas a növekedés fenntartására
A magyar gazdaság növekedési üteme három év után ismét meghaladta az Európai Unió és az eurózóna növekedési ütemét.
Velük ellentétben Magyarországon sikerült elkerülni a recessziót, az előző negyedévhez viszonyított adatok alapján - közölte Szijjártó Péter.
A miniszterelnök szóvivője leszögezte: bebizonyosodott, hogy a magyar kormány gazdaságpolitikája alkalmas a növekedés fenntartására törékeny európai környezetben is. Mindez megerősíti, hogy érdemes fenntartani versenyelőnyünket, amit az arányos adórendszer, az alacsony vállalkozási adó és az adóbürokrácia folyamatos visszaszorítása jelent. Az idei év a recesszió elkerüléséért folytatott harc jegyében telik majd, amihez a 2011-es esztendő eredményei és a német gazdaság várható jó teljesítménye megfelelő alapot adnak. A magyar gazdaság teljesítményére a legutóbbi adatok alapján már a nemzetközi elemzők is felfigyeltek - közölte Szijjártó Péter.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld
MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást
Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.
2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon
Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.
2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz
A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.
2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld
Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban
Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.

