Városlista
2026. június 16, kedd - Jusztin

Hírek

2023. Augusztus 08. 09:05, kedd | Életmód
Forrás: Rendőrség

A műszerfalon szokta pihentetni a lábát? Ne tegye!

A műszerfalon szokta pihentetni a lábát? Ne tegye!

Súlyos sérüléseket okozhat a légzsák, amely akár már kisebb baleset esetén is kinyílhat.

A légzsák egy rendkívül erős anyagból készült biztonsági felszerelés, amely vészhelyzet esetén ezredmásodpercek alatt gázzal töltődik fel, és a fej, valamint a test előtt egy ideiglenes és viszonylag rugalmas párnát képezve tompítja az ütközés hatásait. Az aktiválás általában 20 km/h-t meghaladó ütközés esetén következi be, és a légzsák kinyílási sebessége a 300 km/h-t is meghaladhatja.

Amennyiben a légzsák az emberi testtel érintkezik – feltételezve, hogy az utas megfelelő üléspozícióban van és szabályosan rögzített biztonsági övet használ – az ütközés ereje kisebb sérüléseket okozhat ugyan, de megvédheti a súlyosabb sérülésektől.

Ha viszont az utas lába a műszerfalon van, akkor ez a rettenetes erő közvetlenül a lábakat éri, ami igen súlyos következmények és rendkívüli fájdalmak előidézője. Ha az érintett nagyon szerencsés, akkor egy boka, illetve lábfej ficammal megúszhatja, de többnyire nem ez a helyzet. Ilyenkor ugyanis általában a töréseken, az elmozdulásokon és az ízületek súlyos károsodásán túl minden más károsodhat, ami a lábbal összeköttetésben van, ide értve a medencecsontot, a gerincet, valamint közvetetten a belső szerveket is. Ha pedig a láb nagy sebességgel az állkapocshoz, az archoz, az orrhoz, illetve a fej más részéhez ütődik, akár a súlyos fejsérülés, illetve az agykárosodás sem kizárt - hívja fel a figyelmet a rendőrség.

Címkék: légzsák

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 16. 16:00, kedd | Életmód

Fotókiállítás a Hungaroring 40 évvel ezelőtti megnyitójának emlékére

Jubileumi fotókiállítás látható hétfőtől a budai Millenáris Parkban abból az alkalomból, hogy 40 éve a Drapál János Emlékversennyel ezen a napon nyílt meg a Forma-1-es Magyar Nagydíj helyszíne, a Hungaroring.

2026. Június 16. 09:00, kedd | Életmód

Agrárkamara: működött az Országos Jégkármérséklő Rendszer a piros riasztás alapján

Az Országos Jégkármérséklő Rendszer (JÉGER) folyamatosan dolgozott vasárnap a piros riasztás alapján, a legmagasabb kockázatú területeken összesen 283 generátort indítottak el

2026. Június 15. 07:00, hétfő | Életmód

Megérkezik a nyár első hőhulláma a héten

A héten a túlnyomóan napos, derült időben fokozatosan emelkedik a nappali csúcshőmérséklet és beköszönt az év első hőhulláma:

2026. Június 14. 16:00, vasárnap | Életmód

Balatoni retró kiállítás nyílik Keszthelyen

Az idősebbeknek nosztalgiát, a fiataloknak rácsodálkozást kínál a keszthelyi Balatoni Múzeum, ahol szombaton nyílik meg a Balatoni retró címet viselő kiállítás.