Városlista
2025. április 21, hétfő - Konrád

Hírek

2012. Április 13. 14:01, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

A rövid séták enyhíthetnek a hasnyálmirigy rákosok fáradtságérzetén

A rövid séták enyhíthetnek a hasnyálmirigy rákosok fáradtságérzetén

Egy új tanulmány azt állítja: a rendszeres séta segíthet a hasnyálmirigy rákos betegek fáradtságérzetén.

A kutatásban 102, 66 és 67 év közötti olyan fehér bőrű nőt és férfit vizsgáltak, akiket rákkal műtöttek. A pácienseket, mielőtt kiengedték a kórházból, két csoportba osztották - írja a HealthDay.

Az egyik csoportot olyan általános instrukciókkal küldték haza a kórházból, melyek között nem szerepelt a rendszeres séta vagy sport. A másik csapatnak azt mondták: sétáljanak nagyon sokat minden héten, három hónapon keresztül. A cél az, hogy 90-150 percet sétáljanak minden héten a vizsgálati időszak végéig.

A kutatás kezdetén a páciensek 85 százaléka számolt be enyhe, illetve súlyos fáradtságról. A vizsgálati időszak végére a 'sétáló' csapat 27 százalékánál javulás volt megfigyelhető ezen a területen, míg a másik csoport tagjainál ez csupán 19 százalék volt. A 'sétáló' csapat tagjai javulásról adtak számot a fájdalmak területén is.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 21. 08:50, hétfő | Belföld

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás, a sok napsütés mellett többfelé várható zápor, zivatar, a hőmérséklet csúcsértéke pedig 20 és 25 Celsius-fok között alakul.

2025. Április 21. 08:48, hétfő | Belföld

Erdő Péter: égető szüksége van reményre a világnak

Húsvét a remény ünnepe, és erre a reményre égető szüksége van a világnak, a népeknek, köztünk a mi népünknek is - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek húsvét vasárnap az esztergomi bazilikában.

2025. Április 20. 09:13, vasárnap | Belföld

Nagy István: Felszámolták a rábapordányi telepet, de a vírus megállításához minden állattartó fegyelmezettsége kell

Felszámolták a ragadós száj- és körömfájásvírussal fertőzött rábapordányi állattartó telepet.

2025. Április 19. 08:31, szombat | Belföld

Nagy István: a saját állatai megóvása érdekében minden gazdálkodó továbbra is tartsa be a hatósági előírásokat

Nagy István nyomatékosan ismét arra kért minden gazdálkodót, hogy a saját állataik megóvása érdekében továbbra is tartsák be a hatósági előírásokat; csak az lépjen be az állattartó telepre, akinek jelenléte elengedhetetlen.