Hírek
2020. Augusztus 11. 12:08, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A szakképzésben és a felnőttképzésben is igényelhető lesz a diákhitel
A szakképzésben és a felnőttképzésben is igényelhető lesz a diákhitel jövő áprilistól - mondta a Diákhitel Központ vezérigazgatója az M1 csatorna hétfő esti műsorában.
Magyar Péter elmondta: régi igénye volt a képző intézeteknek és az érintetteknek ez a hitelforma. Hozzátette: az új diákhitellel a kormány a munkaerőpiaci igényekre és változásokra reflektál.
Közölte, a diákhitelt 18 és 55 év közöttiek igényelhetik, és a hitelfelvevő dönti el, hogy 1 év és 10 év között milyen hosszú törlesztési időt határoz meg.
Szólt arról is, hogy körülbelül 200 ezren vehetik majd igénybe a szakképzésben és a felnőttképzésben az új diákhitelt.
A szabad felhasználású képzési hitel havonta legfeljebb 150 ezer forint lehet. Lehetőség lesz kötött felhasználású hitel felvételére is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld
Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium
Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
