Városlista
2026. február 4, szerda - Ráhel

Hírek

2024. Április 17. 13:00, szerda | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

A viharos szél miatt több tűzoltói beavatkozásra is szükség volt

A viharos szél miatt több tűzoltói beavatkozásra is szükség volt

Kidőlt fák, leszakadt faágak.

Összesen öt helyszínre riasztották a Győr-Moson-Sopron vármegyei hivatásos tűzoltókat a hétfő délutáni erős szél miatt lehasadt faágak, kidőlt fák eltávolítására.

Három helyszínen kidőlt, megdőlt fa, kettő esetnél pedig lehasadt faág eltávolítása adott munkát a tűzoltóknak.

A Mecsérre vezető úton egy fa dőlt az úttestre, Sopronban az iskola udvarán egy társasház felé dőlt meg egy kb. 15 méter magas fa, a Brennbergi úton pedig az úttest egyik sávját zárta el egy kidőlt fa. Mosonmagyaróváron a Gabona rakparton lehasadt faág képezett forgalmi akadályt, a Kötélgyártó utcában pedig parkoló autó mellé zuhant egy fa nagyobb ága.

Szerencsére személyi sérülés egyik helyszínen sem történt.

A beavatkozások alkalmával a tűzoltók kézi erővel, motoros láncfűrész és mentőkötél segítségével, szükség esetén gépezetes tolólétra használatával távolították el a lehasadt ágakat és a kidőlt fákat.

A fotó illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 04. 16:00, szerda | Helyi

Barbacson már várják a tavaszt

Jelmezes felvonulás, kiszebáb égetés

2026. Február 04. 13:00, szerda | Helyi

A szociális szolgáltató központot fejlesztik Kapuváron

250 milliós támogatás az Európai Uniótól.

2026. Február 04. 09:00, szerda | Helyi

Beledi disznóvágáson a Partizánon stábja

2026-ban vajon ez lesz-e a legfideszesebb körzet?

2026. Február 03. 16:00, kedd | Helyi

Vigyázzunk jobban egymásra az utakon!

Rendőrségi felhívás