Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2014. Július 28. 16:00, hétfő | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság

A vizsgák elmaradtak, a tanárok bérét nem fizette ki

A vizsgák elmaradtak, a tanárok bérét nem fizette ki

Vádemelés a csaló ügyében

Vádemelési javaslattal zárta a Soproni Rendőrkapitányság annak a helyi nőnek az ügyét, aki felnőttképzési intézmények képviselőjeként 2012 ősze és 2013 nyara közötti időszakban különféle tanfolyamok elvégzésére felnőttképzési szerződéseket kötött, illetőleg ezen képzésekhez tanárokkal leszerződött.

A gyanúsított a tanfolyamokkal kapcsolatban vállalt kötelezettségeitnem teljesítette, annak végén a beiratkozott tanulók vizsgát tenni nemtudtak, az oktatást tartó tanárok bérét nem fizette ki.

A vizsgálat megállapította, hogy az elkövető cégének anyagi helyzetéttekintve a szerződések aláírásakor sem volt esély arra, hogy a vállaltkötelezettségét teljesítse, ezáltal 18 személyt tévedésbe ejtett, nekikkárt okozott.

A Soproni Rendőrkapitányság az 56 éves soproni nő ellen üzletszerűenelkövetett csalás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miattfolytatott nyomozást befejezte és az iratokat vádemelési javaslattal aJárási Ügyészség részére megküldte.

Címkék: csaló, rendőrség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 09:00, kedd | Helyi

Árokba hajtott egy személyautó Szil és Vág között

A 37. héten történt.

2025. Szeptember 15. 16:00, hétfő | Helyi

Az online térben továbbra is aktívak a csalók

Vigyázzon a bankszámla és a bankkártya adataira!

2025. Szeptember 15. 13:00, hétfő | Helyi

Eboltás Szilban

Az ebek veszettség elleni védőoltása kötelező.

2025. Szeptember 15. 09:00, hétfő | Helyi

Növény cserebere a csornai könyvtárban

Hozza el fölösleges virághagymáit, szobanövényeit.