Hírek
2012. Május 31. 07:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
A World Trade Center közelében élt emberek tüdőbetegségről számolnak be
A 2001 szeptember 11-i terrortámadásban lerombolt World Trade Center közelében lakók nagyobb valószínűséggel szenvednek a légzési betegségek tüneteitől, mint azok, akik otthonait nem rombolták le - írja egy tanulmány.
Az alsó-manhattan-i lakosok otthonai az üzleti élet fellegvárnak összeomlását követően valamiféle kárt szenvedtek el - betörtek az ablakaik, vagy tönkrementek a bútoraik - írja a HealthDay.
Korábbi tanulmányok kimutatták, hogy megnövekedett az asztmások száma azok között, akik otthonába vastag porréteg került a támadást követően. Az új tanulmány arra mutat rá, hogy a házak károsodása miként függ össze a légzési betegségek kialakulásával.
A kutatók közel 6500 alsó-manhattan-i lakos adatait vizsgálták meg. A terrortámadást követő 5-6 évben a válaszadók 61 százaléka számolt be újonnan kialakult vagy rosszabbodó felső légúti tünetekről. 16 százalékuk számolt be légzési gondokról, 11 százalékuk lihegésről, zihálásról, és 7 százalékuk szenved krónikus köhögéstől. Nagyjából 8 százalékukat diagnosztizálták asztmával és 5 százalékukat krónikus obstruktív tüdőbetegséggel (COPD).
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Megkezdődött az új elektromos Mercedes-Benz C-osztály sorozatgyártása a kibővített kecskeméti gyárban
2026. Július 14. 09:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: a választók döntését hajtottuk végre
A választók döntését hajtotta végre a magyar Országgyűlés az alaptörvény tizenhetedik módosításával
2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld
Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
