Hírek
2025. December 01. 07:18, hétfő |
Életmód
Forrás: MTI
Advent - Lévai Anikó: erős közösség vesz körül bennünket
Erős közösség vesz körül bennünket - mondta Lévai Anikó jószolgálati nagykövet az Ökumenikus Segélyszervezet adventi országos adománygyűjtő akcióját népszerűsítő sajtótájékoztatón Budapesten, advent első vasárnapján.
Az idei adventi adománygyűjtés a szervezet történetében már a 30., 1996-ban kezdtük néhány templomi persellyel, s mára az ország egyik legnagyobb adománygyűjtő akciójává vált. Ilyenkor adventi időszakban érezhető leginkább az összefogás, hogy nem vagyunk egyedül feladataink ellátásában, egyházak, adományozók, önkéntesek, vállalatok csatlakoznak a segélyakcióhoz - mondta Lévai Anikó.
Az Ökumenikus Segélyszervezet egész éves munkáját ismertetve a miniszterelnök felesége elmondta:
mintegy 300 ezer élelmiszercsomagot, melegételt osztottak ki rászorulóknak, 30 ezer alkalommal segítettek családoknak, a szervezet 300 településen van jelen, mintegy 1000 hajléktalannak nyújtanak rendszeres segítséget étkezéshez, tisztálkodáshoz, ügyintézéshez.
Mindezek mellett 300 család kapott átmeneti szállást, a Kapaszkodó elnevezésű program mintegy 3600 gyermeknek nyújt segítséget tanulásban, sportban, mentális téren.
Lévai Anikó hozzátette: 37 nyári fejlesztő táborban mintegy 1000 gyermeket fogadtak, több mint 2000 gyerek kapott iskolakezdési támogatást. Ezen túlmenően határon túli árvízkárosultaknak nyújtottak pénzbeli segítséget, illetve építőanyagot. Az országos hálózat 50 intézményében mintegy 500 munkatárs dolgozik, százféle szociális szolgáltatást nyújtanak, s tavaly a szervezet munkáját mintegy 600 ezer adományozó támogatta.
"A sok kicsi sokra megy csodájában bízva minden támogatást tiszteletteljes örömmel fogadunk, hogy még több rászorulót tudjunk segíteni" - mondta Lévai Anikó.
Lehel László, az Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója a sajtótájékoztatón arról beszélt: az adventtel az esztendő legmeghittebb hónapja érkezik, ez az elcsendesedés, önvizsgálat, szeretet ideje. Széttöredezett világban élünk, széttöredezett életeket látunk, de minden ember szívében ott a szeretet, ami segíthet - tette hozzá.
Gáncs Kristóf ügyvezető igazgató elmondta, hogy
a rászorultakat lehet segíteni többek között a 1353-as adományvonalon, online a segelyszervezet.hu oldalon, 300 forintos adománykuponokkal 200 Tesco áruházban december 31-ig, de lesz adománygyűjtő műsor a TV2-n és az RTL-n, s részt vesz a gyűjtésben a Magyar Posta, az MBH Bank és a MasterCard is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Életmód
Csaknem 4 millió köbméterrel nőtt tavaly Magyarország élőfakészlete
Csaknem 4 millió köbméterrel nőtt Magyarország élőfakészlete 2025-ben: 419 055 552 köbméterről 423 012 239 köbméterre változott az Élő Környezetért Felelős Minisztérium Erdőrendezési Főosztályának tájékoztatása szerint
2026. Július 17. 17:00, péntek | Életmód
Financial Times: a korábban lehetségesnek tartottnál is sokkal nagyobb léptékű rendszerváltás zajlik Magyarországon
A Magyarországon zajló rendszerváltás messze túlhalad azon a mértéken, amelyet korábban sok magyar egyáltalán lehetségesnek tartott - áll a Financial Times csütörtöki helyzetértékelésében.
2026. Július 17. 07:23, péntek | Életmód
Balaton-átúszás - Elhalasztják a versenyt
Egy héttel elhalasztják a szombatra tervezett 44. Lidl Balaton-átúszást.
2026. Július 16. 15:00, csütörtök | Életmód
Egy ember észlelt csak ágyipoloska-csípéseket magán a veszprémi kórházban
Egy ember észlelt csak ágyipoloska-csípéseket magán a Veszprém Vármegyei Csolnoky Ferenc Kórházban
