Hírek
2019. Február 26. 15:31, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Állatkínzás miatt emeltek vádat egy boconádi gazda ellen

Állatkínzás miatt vádat emeltek egy boconádi gazda ellen, aki borzalmas körülmények között tartotta haszonállatait és elhullott kecskéit a kutyáival etette fel - közölte a Heves Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel.
Szalóki Zoltán főügyész azt írta: az 51 éves férfi Boconád belterületén két lovat, szarvasmarhákat, valamint nagyobb számban juhokat és kecskéket tartott bekerített telephelyén. Tavaly tavasszal lakossági bejelentésre a helyszínen hatósági ellenőrzést tartottak, amely feltárta, hogy a vádlott durván és sorozatosan megszegte a haszonállatok tartására vonatkozó előírásokat.
A szakhatóság munkatársai a telephelyen több mint egy tucat kecske, egy juh és egy szarvasmarha tetemét találták meg. A láncra vert kutyák előtt állati csontok és végtagmaradványok voltak, azt bizonyítva, hogy a férfi az elpusztult jószágokkal etette a kutyáit. A szarvasmarhák előtti itató száraz volt, a kecskék etetőjébe pedig több állat feje beszorult. A trágya az állatok elhelyezésére szolgáló szűkös karámokban térdig ért és az ott pangó vízzel keveredett.
A súlyos szabálytalanságok miatt a gazdát megbírságolták és kötelezték az előírások betartására, ám ez nem vezetett eredményre: a férfi továbbra sem gondoskodott az állatok vízellátásáról, nem intézkedett az elszaporodott rágcsálók irtásáról, a karámokat nem tisztította és a felgyűlt trágyát sem szállította el.
A Hevesi Járási Ügyészség a közigazgatási eljárással párhuzamosan megindult büntetőeljárásban állatkínzás bűntettével vádolja a telephely tulajdonosát, akivel szemben felfüggesztett fogházbüntetés kiszabását indítványozta. Emellett vizsgálják az állattartástól történő eltiltás lehetőségét is.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Június 07. 09:31, szerda | Belföld
Katasztrófajelenetek Tolnában, sárfolyam sodorta el az autókat
Szekszárdtól északnyugatra, Kétyen valóságos saras vízözön alakult ki kedden délután.
2023. Június 07. 07:00, szerda | Belföld
Augusztus végén megnyílik a felújított Corvin áruház Budapesten
Corvin Palace néven nyit meg augusztus végén a felújított Corvin Áruház a budapesti Blaha Lujza téren, az eredeti állapotban helyreállított homlokzatot takaró háló kedden ünnepélyes keretek között került le az épületről.
2023. Június 07. 06:58, szerda | Belföld
Álhír, hogy egy magyar KFOR katonának irányított véradásra lenne szüksége
Egyik sérülttel kapcsolatosan sem merült fel eddig szakmai igény irányított véradásra.
2023. Június 06. 14:37, kedd | Belföld
Több mint 150 millió forintnyi hamisított terméket, köztük LEGO-játékot foglalt le a NAV
Hamis LEGO-játékot, szabadidőruhákat és partiszetteket foglalt le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), a 153 millió forint értékűrakományra az M43-as autópályán egy bolgár rendszámú kamionban ellenőrzésekor bukkantak.