Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2016. Június 12. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Allergológus: nem jó a kalcium az allergiás tünetek megszüntetésére

Allergológus: nem jó a kalcium az allergiás tünetek megszüntetésére

Nékám Kristóf allergológus közlése szerint a kalcium nem jó a méh- vagy darázscsípés miatti allergiás tünetek megszüntetésére.

Az allergológus szombaton az M1 aktuális csatornán azt mondta, az egyetlen rövid távú megoldás egy adrenalint tartalmazó injekciófajta, amit bárki beadhat a saját combjában, ugyanis innen szívódik fel a legjobban a hatóanyag.

Hozzátette: az injekció a beszúrás után másodpercek alatt hat.

Közölte, a méh- vagy darázscsípés után kialakuló allergiás tüneteket hosszú távon immunterápiának nevezett injekciós kúrával lehet megszüntetni.

Címkék: allergia, darázs, kálcium, méh

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld

Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.