Hírek
2016. Július 28. 07:35, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Ámokfutás előkészítésének gyanúja miatt őrizetbe vettek egy kiskorút Németországban
Ámokfutás előkészítésének gyanúja miatt őrizetbe vettek egy kiskorút, aki kapcsolatban volt a müncheni lövöldözés elkövetőjével - közölte szerdán a németországi Ludwigsburg rendőrkapitánysága.
A közlemény szerint a 15 éves gyereket lakossági bejelentés alapján vették őrizetbe még keddre virradó éjjel. A bejelentő a pénteki müncheni lövöldözéssel kapcsolatban végzett kutatása során megállapította, hogy a ludwigsburgi tizenéves az interneten kapcsolatba került a bajor fővárosban történt vérengzés tettesével.
A szüleivel élő fiú otthonában találtak kiskaliberű lőfegyverbe való lövedékeket, késeket és tőröket, nagy mennyiségű vegyi anyagot és robbanószerkezet összeállításáról szóló leírásokat, és az iskolájáról készített menekülési terveket.
A tizenéves elmondta, hogy személyes és iskolai gondok miatt valóban foglalkozott a gondolattal, hogy ámokfutásba kezd, de már nem tervez ilyesmit - áll a ludwigsburgi rendőrkapitányság és a stuttgarti ügyészség közös közleményében, amely szerint a gyereket elhelyezték egy ifjúsági pszichiátriai intézetben.
Pénteken Münchenben egy 18 éves német-iráni kettős állampolgár agyonlőtt 9 embert - többnyire kiskorú bevándorlókat -, majd végzett magával. A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című lap szerdai értesülése szerint szélsőjobboldali beállítottságú, rasszista ember volt, megtiszteltetésként tartotta számon, hogy születésnapja egybeesik Adolf Hitler születésnapjával és büszke volt arra, hogy irániként és németként "árja". Továbbá gyűlölte a törököket és az arabokat, és a felsőbbrendűség érzése töltötte el velük szemben. A nyomozók ezért abból a feltételezésből indulnak ki, hogy célzottan gyilkolhatott külföldi származású embereket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld
Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld
Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.
2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll
A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön
2026. Június 25. 11:45, csütörtök | Külföld
Ukrajna háború - Tüzet okozott egy ukrán dróntámadás egy dél-oroszországi olajbázison
Tüzet okoztak a krasznodari régió poltavai olajbázisán egy drón lezuhant roncsai - közölte Alekszandr Haritonov, a Kraszoarmejszki járás vezetője csütörtökön a Max-csatornáján.
