Hírek
2015. Augusztus 17. 07:10, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Autós üldözés után balesetet szenvedett egy illegális bevándorlókat szállító autó
Egy autós üldözést követően négy szír állampolgárt találtak a rendőrök egy autóban Kiskunfélegyházánál; a jármű sofőrjét még keresik.
- tájékoztatta vasárnap este a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője az MTI-t.
Szenti Szabolcs elmondta: Röszke külterületén a járőrök ellenőrizni akartak egy személyautót, de az nem állt meg, hanem Budapest irányába tovább hajtott. A Csongrád megyei rendőrök követték az autót egészen Kiskunfélegyházáig, ahol a jármű nekiütközött egy oszlopnak. A sofőr ekkor elmenekült, de az általa szállított négy szír migráns a gépjárműben maradt.
Jelenleg a Csongrád- és a Bács-Kiskun megyei rendőrök közösen keresik a sofőrt, aki ellen jogellenes tartózkodás elősegítésének vétsége miatt indulhat eljárás - tette hozzá a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
2026. Július 25. 05:00, szombat | Belföld
Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton
Az előzetes adatok alapján szombat hajnalban megdőlt az országos hajnali hidegrekord, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Lénárddarócon 4,6 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet
