Városlista
2026. július 13, hétfő - Jenő

Hírek

2020. Július 13. 15:08, hétfő | Életmód
Forrás: mti

Az internetes zaklatás évekre összetöri az áldozatokat

Az internetes zaklatás évekre összetöri az áldozatokat

A fiatalokat célzó internetes zaklatás (cyber bullying) évekre összetöri az áldozatokat - mondta Ormos Zoltán internetes szakjogász hétfőn az M1 csatornán.

A szakértő felsorolása szerint ilyen zaklatásnak minősül a kiközösítés, a csúfolás, a hazugságok terjesztése, a rágalmazás és becsületsértés, súlyos esetekben a szexuális jellegű, a gyerekeket, tiniket nem teljes öltözetben mutató képek közzététele. Utóbbiak jelentős büntetési tétellel fenyegető bűncselekmények - fűzte hozzá.

Közölte: tíz gyerekből csak egy mer beszélni a sérelmeiről, amelynek okai között említette, hogy így az is kiderül, mennyi időt töltenek internethasználattal. Ormos Zoltán szerint az internetes zaklatás ellen a szülők azzal is tehetnek, ha korlátozzák a gyerek képernyő előtt tölthető idejét.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 15:00, vasárnap | Életmód

A balatonfüredi Kisfaludy Strand a Balaton legjobb strandja

A balatonfüredi Kisfaludy Strand nyerte el a Balaton Legjobb Strandja 2026. címet, az elismerést pénteken Fonyódon adták át a Balatoni Szövetség (BSZ) Kék Hullám Zászló díjkiosztó rendezvényén.

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Életmód

Kisebb földrengés volt Magyarországon hajnalban

2026. Július 11. 19:00, szombat | Életmód

Megőrül az ország a remegő palacsintáért

Két magyar srác, kétszáz kudarc és egy országos franchise-hálózat: így lett sláger a remegő palacsinta

2026. Július 11. 15:00, szombat | Életmód

Kékszalag - Módosítani kellett az útvonalat az alacsony vízállás miatt

Módosítani kellett az 58. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj vitorlásverseny útvonalát a Balaton alacsony vízállása miatt.