Hírek
2019. Március 03. 17:14, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Az önszabályozás lehet a legjobb megoldás a hálapénzre egy jogász szerint
A hálapénz szabályozását nem a büntetőjog, hanem az egészségügyi intézmények önszabályozása oldhatja meg a leghatékonyabban
- mondta az M1-en szombat esti műsorában Hollán Miklós, a Magyar Tudományos Akadémia Társadalomtudományi Kutatóközpont Jogtudományi Intézetének tudományos főmunkatársa.
A szakértő szerint megfelelő önszabályozás mellett a jognak nem is lehetne jelentős szerepe a hálapénzrendszer korlátozásában. Az erre vonatkozó szabályozást azonban ettől függetlenül számos részterületen pontosítani kell - hangsúlyozta.
Hollán Miklós hozzátette, hogy a hálapénzzel egy friss felmérés szerint a lakosság jelentős része nem ért egyet, legalábbis erre utalhat, hogy szigorúbban lépnének fel ellene.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 09:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV helyzetének áttekintésétől függ a menedzsment jövője
Vitézy Dávid a MÁV helyzetének áttekintéséttől teszi függővé a döntést, hogy szükséges-e strukturális változás az állami vasúttársaság menedzsmentjében.
2026. Május 16. 06:21, szombat | Belföld
Magyar Péter: hétvégente látogatható lesz a Karmelita kolostor, és ezen a hétvégén a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda épülete is
2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld
Rogán Antal: minden törvényesen történt
\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.
