Hírek
2020. Július 23. 10:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Bemutatón hasba lőtt egy nézőt egy lovasíjász, vádat emeltek ellene
Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt vádat emelt az Esztergomi Járási Ügyészség egy lovasíjász ellen, aki hasba lőtt egy nézőt tavaly augusztusban egy esztergomi bemutatón
- közölte a Komárom-Esztergom megyei főügyész csütörtökön az MTI-vel. Reszl Ildikó közleménye szerint 2019. augusztus 19-én, az Esztergomi Történelmi Napok keretében tartott bemutatón az egyik lovasíjász férfi a lövéskor nem kellő gondossággal és odafigyeléssel járt el, a lövést az indokoltnál távolabbról indította el. Emiatt a nyílvessző nem a megcélzott szalmabálába fúródott, hanem annak szélén megpattant, a földön ismételten irányt változtatott, és a nézőtéren tartózkodó sértett hasfalába fúródott.
A néző nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedett, augusztus 20-án megműtötték, gyógyulása négy hétig tartott.
Az ügyészség a vádemelés mellett indítványozta, hogy az Esztergomi Járásbíróság tárgyalás nélkül, büntetővégzésben bocsássa próbára a férfit - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt
Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.
2026. Július 16. 07:20, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter lemondott a parlamenti mandátumáról
A BYD-tól kapott ajánlatot a korábbi miniszter, ezért lemondott mandátumáról és távozik a politika világából.
2026. Július 15. 11:00, szerda | Belföld
Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid
Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
