Hírek
2022. Június 15. 10:04, szerda |
Kék hírek
Forrás: mti/fotó: police.hu
Brutális bántalmazott hajléktalanokat egy biztonsági őr

Vádat emeltek egy 45 éves biztonsági őr ellen, aki 2020-ban öt hajléktalant bántalmazott teleszkópos fémbottal, egyikük később belehalt a sérüléseibe - közölte a Fővárosi Főügyészség kedden az MTI-vel.
A vádirat szerint a férfi egy cég alkalmazásában állt, amely egyebek mellett egy áruházlánc biztonságáért is felelt - tudatta az ügyészség.
A biztonsági őr 2020. augusztus 24-én éjszakai járőrszolgálatot látott el a cég tulajdonában álló gépkocsival. Az egyik X. kerületi áruház hátsó parkolójánál megállt, majd egy teleszkópos fémbottal (úgynevezett viperával) többször megütött egy földön alvó hajléktalan férfit, miközben azt kiabálta, hogy takarodjon onnan.
A sértett könnyebb, nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Ezután a vádlott kissé távolabb észrevett öt másik férfit, ők szintén a földön feküdtek, egyikük aludt. A vádlott egyikükre rákiabált, hogy álljon fel és menjen el onnan, majd a négy másik férfit a viperával testszerte ütlegelni kezdte. A bántalmazásban az egyik sértett életveszélyes sérüléseket szenvedett és két hónappal később a kórházban elhunyt. A sérülések és a halál beállta között közvetett okozati összefüggés állapítható meg - írta az ügyészség.
A másik három sértett könnyebben sérült meg, de a vipera használata miatt náluk is fennállt a súlyosabb sérülések lehetősége - fűzték hozzá.
A Fővárosi Főügyészség a biztonsági őrt halált okozó testi sértés bűntettével, súlyos testi sértés bűntett kísérletével, illetve - a két alvó sértett esetében - védekezésre képtelen személyek sérelmére elkövetett súlyos testi sértés bűntett kísérletével vádolja.
A főügyészség a vádlottal szemben börtönbüntetést indítványozott.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Március 17. 11:40, péntek | Kék hírek
Veszprém belvárosában tapogatott egy nőt, a rendőrök elfogták
A sértett tett bejelentést a rendőrségre arról, hogy 2023. március 14-én 9 óra 20 perckor Veszprém belvárosában egy ismeretlen személy több alkalommal megfogta őt, miközben gyalogosan közlekedett.
2023. Március 17. 09:45, péntek | Kék hírek
Drónokkal csempészik át a cigarettát a magyar zöldhatáron
A NAV hőkamerákkal figyeli az eget, így könnyen kiszúrják, amint a drónokról ledobják a csomagokat.
2023. Március 09. 09:17, csütörtök | Kék hírek
Szembeszállt a rablóval a trafikosnő
Elfogták a rendőrök azt a férfit, aki símaszkban és kapucniban akart kirabolni egy dohányboltot Baján.
2023. Március 06. 12:47, hétfő | Kék hírek
Autópályák mentén fosztogató bandát leplezett le a rendőrség
Autópályák, autóutak mentén a parkolóhelyeken pihenő, jellemzően külföldi autósokat kifosztó banda tagjait fogta el a rendőrség.