Városlista
2026. április 5, vasárnap - Vince

Hírek

2012. Május 11. 14:15, péntek | Kék hírek
Forrás: mno.hu / MTI

Cigarettacsikk okozhatta a paneltüzet

Cigarettacsikk okozhatta a paneltüzet

Az elsődleges vizsgálat eredménye szerint egy eldobott cigarettacsikk okozhatta a IV. kerület egyik tízemeletes házában csütörtök éjjel keletkezett tüzet...

Amely miatt 10 ember került kórházba; az ügyben a katasztrófavédelem büntetőfeljelentést tesz.

Kisdi Máté, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-nek péntek délelőtt azt mondta: a tűz a IV. kerületi Sárpatak utcában, egy tízemeletes panelház hetedik emeletén keletkezett, és a tűzoltók kiérkezésekor már „tombolt” a folyosón. A lángok azért terjedtek gyorsan, mert a folyosón, a menekülő-útvonalon szabálytalanul nagy mennyiségű éghető anyagot tároltak; emiatt a lakók nem tudták elhagyni a lakásukat, így a felső szintekről az ablakon át, létrás tűzoltóautóval mentettek ki 15 embert. A tűzoltók összesen 26 embert mentettek ki az épületből.

A szóvivő közlése szerint az oltást az is nagy mértékben nehezítette, hogy a folyosó elé szerelt vasrácsot el kellett távolítani, hogy bejussanak a lakásokhoz, és ez hosszú perceket vett igénybe.

A tűzoltók nagy erőkkel vonultak ki a helyszínre, legalább harmincan oltották a lángokat, illetve mentették a lakókat. A tüzet azóta eloltották, a lépcsőházat átszellőztették.

Nyolc lakásba – a 7. és a 8. emeletre – Kisdi Máté tájékoztatása szerint mostanáig nem térhettek vissza a lakók; egy lakás minden bizonnyal lakhatatlanná vált, de a többit is vizsgálják.

A mentők három gyermeket és hét felnőttet szállítottak kórházba felső légúti sérülésekkel és füstmérgezéssel.

Németh Cecília, az Országos Mentőszolgálat sajtóügyeletesének tájékoztatása szerint a három gyermeket a Heim Pál Gyermekkórházba, a felnőttek közül a súlyos sérülteket a Szent István Kórházba, azokat pedig, akik füstmérgezést szenvedtek, a Péterfy-kórházba szállították. A sérültek állapotáról a kórházak egyelőre nem adtak tájékoztatást.

Tóth Sándor, a IV. kerületi önkormányzat sajtóreferense elmondta: ahogy ilyen esetekben mindig, a rendőrséggel és a tűzoltósággal együtt a kimentett lakóknak vizet és pihenőbuszokat biztosítottak. A tűzeset miatt egyetlen lakó kérte az önkormányzattól az elhelyezését, amelyről gondoskodtak is az este folyamán – tette hozzá.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 09:13, vasárnap | Kék hírek

Hárman meghaltak, ketten megsérültek, amikor fának csapódott egy autó Kiskunfélegyháza közelében

Hárman meghaltak, ketten pedig súlyosan megsérültek, amikor fának csapódott egy autó szombatra virradóra Kiskunfélegyháza térségében, egy alsórendű úton

2026. Április 03. 12:00, péntek | Kék hírek

Letartóztatták a férfit, aki megölte a feleségét Győrben

A Győri Járásbíróság elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki megölte a feleségét Győrben szerda reggel - tudatta a járásbíróság döntését a Győri Törvényszék csütörtökön az MTI-vel.

2026. Március 30. 12:00, hétfő | Kék hírek

Évtizedekkel ezelőtt ellopott grafika került elő

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) a napokban adta vissza a műalkotást a Balatoni Múzeumnak.

2026. Március 28. 10:22, szombat | Kék hírek

Ajánljon ön is helyszínt a 2026-os Speedmaratonhoz!

A rendőrség 24 órás sebességellenőrzést tart a lakosság által javasolt helyszíneken.