Hírek
2021. Augusztus 09. 09:50, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Csaknem 200 helyszínre vonultak a tűzoltók

A vasárnap éjjeli vihar miatt 197 helyszínen kellett beavatkozniuk a tűzoltóknak - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője hétfőn az MTI-vel.
Mukics Dániel telefonon azt mondta, vasárnap a késő esti óráktól riasztották a tűzoltókat viharkárokhoz elsősorban Pest, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves megyében, valamint a fővárosban.
Több helyen is fákat csavart ki, elektromos és távközlési vezetékeket rongált meg a viharos szél - tette hozzá.
Országszerte 17 épületben keletkezett kár. Dunaharasztiban és Kisgyőrön villám csapott egy-egy családi házba, amelyek tetőszerkezete kigyulladt - mondta a szóvivő.
Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében még hétfőn reggel is áramkimaradások vannak több fogyasztónál.
Mukics Dániel mindenkit arra kér: ha sérült, leszakadt vezetéket vagy kábelt talál, ne közelítse meg, hanem hívjon segítséget.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta