Hírek
2012. Február 27. 07:09, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Csodák egész sorozata történt
Először hajtottak végre a világon négyes végtagátültetést. Egy húsz órán át tartó műtét során egy fiatalember kapott két-két kezet és lábat az ankarai Hacettepe Egyetem klinikáján – jelentette az Anatolia hírügynökség.
„Egy ilyen nagyszabású operáció során a beteg testének több mint ötven százaléka megváltozik” – idézte a hírügynökség Murat Tuncer professzort, az egyetem rektorát. A beteg jelenleg is folyamatosan vért és plazmát kap, hogy sikerüljön átvészelni a kritikus első 24 órát – tette hozzá. Elmondta, egy másik műtét során a sebészcsapat egy arcátültetést is végrehajtott pénteken, ez volt a második ilyen jellegű műtét Törökországban.
Egy hónappal ezelőtt szintén török orvosok hajtották végre a világ első hármas végtagátültetését: egy 34 éves férfi két karját és egyik lábát pótolták az antalyai Akdeniz Egyetem kórházában. Később azonban komplikációk léptek fel a betegnél, és a lábat el kellett távolítani. Ugyanannak a donornak, egy 19 éves férfinak az arcát is átültették át egy másik páciensre. Ez volt az első törökországi arcátültetés.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
2026. Március 22. 09:39, vasárnap | Belföld
Donald Trump: teljes és feltétel nélküli támogatásomról biztosítom Orbán Viktor újraválasztását
2026. Március 22. 09:35, vasárnap | Belföld
A DÁP felgyorsítja az autó-adásvételt
A Digitális Állampolgárság Program (DÁP) felgyorsítja az autó-adásvételt - mondta Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán szombaton közzétett videójában.
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.

