Hírek
2012. Február 01. 07:58, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Csökkent a háztartások hitelállománya, több volt a jelzáloghitel felvétel
Jelentősen nőtt tavaly decemberben a háztartások által felvett jelzáloghitel a kiváltó hitelek miatt- közölte a Magyar Nemzeti Bank.
A decemberben folyósított kiváltó forinthitelek értéke több mint 63 milliárd forint volt.
Decemberben 39,4 milliárd forint volt a háztartásokkal kötött lakáscélú forinthitel-szerződések értéke, egy hónappal korábban 22,5 milliárd, míg 2010 decemberében 17,4 milliárd forintot tett ki. Az MNB szerint a nem pénzügyi vállalati forint betétek új szerződéses értékei is jelentősen nőttek decemberben, míg az euró betéteknél a novemberi kiugrás után kisebbek voltak a lekötések.
Közben csökkent a háztartások hitelállománya decemberben, számszerűsítve 226 milliárd forinttal. A változások egy része a devizahitelek végtörlesztésére vezethető vissza: decemberben mintegy 260 milliárd forint devizahitelt végtörlesztettek az aktuális árfolyamon számítva, ebből mintegy 188 milliárd forint az úgynevezett végtörlesztési árfolyamon ténylegesen kifizetett összeg. A forinthitelek növekedésének egyik meghatározó oka, hogy a pénzügyi intézmények megközelítőleg 63,1 milliárd forint kiváltó hitelt folyósítottak végtörlesztésre.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld
Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV
Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV
2025. December 09. 06:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a migráció kérdése fontos lesz az áprilisi választáson
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.
