Hírek
2015. Október 19. 07:39, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Drogdiszkót számoltak fel a csongrádi rendőrök

Drogdiszkót számoltak fel a rendőrök Mindszenten, a szórakozóhelyről harmincnégy embert állítottak elő - tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője hétfőn az MTI-t.
Szenti Szabolcs közölte, hogy a szombat éjszaka a Mindszent külterületén található szórakozóhelyen szervezett rendezvényre a kábítószert fogyasztó fiatalokat az egyik közösségi portálon toborozták.
A programról a nyomozók is értesültek, így az éjszaka több mint száz hódmezővásárhelyi és Csongrád megye más kapitányságairól érkező rendőr szakította félbe a rendezvényt. A szórakozóhely csaknem valamennyi helyiségében találtak kábítószert - tudatta az őrnagy.
A rendőrök tetten értek egy 18 éves felgyői férfit, aki a marihuánát tartalmazó paketteket árulta. O. Leventétől több tízezer forintot foglaltak le. Ellene kábítószer-kereskedelem bűntettének megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás. Kihallgatását követően a hódmezővásárhelyi nyomozók őrizetbe vették, és kezdeményezték előzetes letartóztatását.
Büntetőeljárás indult az ingatlan tulajdonosa ellen is, a 61 éves Sz. Csabát azzal gyanúsítják, hogy kábítószert fogyasztó fiatalok rendelkezésére bocsátotta az ingatlant.
Az éjszaka 34 embert állítottak elő a rendezvényről, többségük ruházatából kábítószergyanús anyagokat foglaltak le. Ellenük kábítószer birtoklása vétségének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás - közölte a szóvivő.
A rendőrök a Nemzeti Adó- és Vámhivatal közreműködését is kérték. A pénzügyőrök is számos szabálytalanság miatt kezdeményeztek eljárást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt
2025. Július 02. 07:49, szerda | Belföld
Júliustól hátrányos helyzetű családokat lehet támogatni a REpont automatákon keresztül
Júliustól a REpont automatáknál leadott palackok után járó visszaváltási díjat hátrányos helyzetű családok megsegítésére és gyermekek fejlesztésére lehet felajánlani
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal