Hírek
2018. Június 20. 16:00, szerda |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság
Drogmegelőzési előadást tartottak csornai középiskolásoknak
A Kábítószer-ellenes világnap alkalmából
A Csornai Rendőrkapitányság prevenciós szakembere 2018. június 19-én a csornai Hunyadi János Középiskolában tartott előadást rendvédelmi szakos hallgatóknak. A bűnmegelőzési nap során a diákok interaktív előadások keretében szemléltető példákkal és prevenciós kisfilmek segítségével ismerkedhettek meg a korosztályukat leggyakrabban érintő bűncselekmények felismerésének és az áldozattá válás megelőzésének lehetőségeivel.
A diákok tájékoztatást kaphattak a drogokról, az alkohol, a dohányzás és a kábítószer-fogyasztás káros hatásairól.
Az előadó kiemelte a drogfogyasztás és az áldozattá válás összefüggéseit, valamint a helyes kortárs kapcsolatok megválasztásának fontosságát és a szabadidő hasznos eltöltésének szerepét is.
A kábítószer elleni küzdelem nemzetközi napját 1988 óta tartják meg június 26-án világszerte. Magyarországon 1997 óta tartják hivatalosan a Kábítószer-ellenes napot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 16:00, péntek | Helyi
A hidegben fokozott felelősséggel tartozunk állatainkért
Rendőrségi felhívás
2026. Január 23. 09:00, péntek | Helyi
Milyen volt az igazi tél 100 éve Csornán?
Megyénkben a mérések kezdete óta 1929-ben volt a leghosszabb és leghidegebb időszak.
2026. Január 22. 16:00, csütörtök | Helyi
Az év első tizenöt napján már 6 ember vesztette életét lakástűzben
A katasztrófavédelem felhívása

