Hírek
2018. Szeptember 28. 13:26, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egészségre káros müzlit hívott vissza az egyik áruházlánc
Bio paleo müzlit hívott vissza a dm Magyarország Kft., miután az üzletlánc önellenőrzése során a vizsgált termékben tropán-alkaloidokat fedeztek fel, amelyek átmeneti egészségkárosodáshoz vezethetnek,
látászavart, pupillatágulást, szájszárazságot és fáradékonyságot okozhatnak - közölte a dm a holnapján.
A közlemény szerint a tropán-alkaloidok természetes növényi alkotórészek, amelyek főként gyomnövényekben fordulnak elő. Mivel a bio gazdaságokban nem alkalmazhatók növényirtó szerek, a gabonatáblákon nincs kizárva a gyomnövények előfordulása.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a honlapján arról tájékoztatott, hogy az érintett terméket, az 500 gramm kiszerelésű, dmBio Paleo Müslit a BiologoN GmbH gyártja Ausztriában.
Kiemelték, a visszahívás a 2019. 05. 30-i minőségmegőrzési idővel bezárólag valamennyi gyártási tételre kiterjed.
A hatóság kéri, hogy a honlapon közzétett azonosító adatokkal ellátott terméket ne fogyasszák el.
A közlemény szerint a magyar forgalmazónál, azaz a dm üzletekben már eltávolították a polcokról ezt a fajta müzlit. Az üzletlánc pedig a honlapján közölte, hogy a már megvásárolt termékeket a dm üzletekben visszaveszik.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.

