Városlista
2026. július 2, csütörtök - Ottó

Hírek

2020. Január 03. 09:24, péntek | Belföld
Forrás: mti

Egy 13 éves lány hátba szúrta iskolatársát az esztergomi gyerekotthonban

Egy 13 éves lány hátba szúrta iskolatársát az esztergomi gyerekotthonban

Egy tizenhárom éves lány hátba szúrta két évvel idősebb iskolatársát egy esztergomi gyermekotthonban; a gyermeket letartóztatták – tájékoztatta a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség pénteken az MTI-t.

Közleményük szerint a tizenhárom éves lány az egyik esztergomi gyermekotthonban december 29-én késsel hátba szúrta iskolatársát, aki életveszélyesen megsérült.

Az igazságügyi gyermekpszichiáter-szakértő szerint a gyanúsított a bűncselekmény elkövetésekor rendelkezett a tette következményeinek felismeréséhez szükséges belátással, így büntethető életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt.

Azt is írták, hogy a lány a bűncselekményt felfegyverkezve elkövetett rablás miatt folyamatban lévő büntetőeljárás hatálya alatt követte el.

A Tatabányai Járásbíróság egy hónapra elrendelte a gyanúsított letartóztatását, amelyet javítóintézetben kell végrehajtani – áll az ügyészségi közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld

Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója

A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.

2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld

Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly

Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld

Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét

2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról

A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.