Hírek
2020. Október 29. 14:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egy kanadai játékgyártóhoz kerül a Rubik-kocka
A Spin Master Corp. kanadai játékgyártó 50 millió dollárért (15,6 milliárd forint) megvásárolja a világhírű Rubik-kocka tulajdonjogait birtokló céget.
A torontói székhelyű vállalat kedden jelentette be a Rubik's Brand Ltd. felvásárlását.
"A Rubik-kocka egy legendás kirakós játék, amely a popkultúra részévé vált és több mint 40 éve gyűjt magának rajongókat" - fogalmazott közleményében Elizabeth LoVecchio, a Spin Master alelnöke.
Rubik Ernő közleményében azt írta, izgatottsággal tölti el, hogy a Spin Master "beteljesíti azon elképzelésemet, hogy játékok révén neveljünk intelligens jövő nemzedéket".
A Huffington Post című portál szerint a Rubik-ügylet várhatóan 2021. január 4-én zárul.
Ifjabb Rubik Ernő 1974-ben találta fel a háromdimenziós mechanikus logikai játékot, amely világszerte sikerré vált, miután 1980-ban piacra került.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld
Rogán Antal: minden törvényesen történt
\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.
2026. Május 15. 11:00, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: mindent megtettünk, hogy rendezett állapotban adjuk át az országot az új kormánynak
2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.
2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
