Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2017. Január 12. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Egyre vastagabb a Balaton jege

Egyre vastagabb a Balaton jege

A hideg időjárás hatására tovább hízik a Balaton jege - írta Facebook-oldalán szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Mint írták: egyre több önkormányzat jelöl ki korcsolyapályát, ahol biztonságosan rá lehet menni a jégre. A meteorológiai szolgálat obszervatóriumból belátható Ezüstpart szakaszát láthatóan intenzíven használják a korcsolyázók, jégvitorlások, illetve kite-osok - tették hozzá.

A szerdai mérések szerint Siófok térségében az összefüggő jégréteg átlagos vastagsága elérte a 20 centimétert. A meteorológiai szolgálat ugyanakkor felhívta a figyelmet, hogy a táblák között helyenként újrafagyott rianások is találhatóak, ahol a frissen befagyott víz fölött csak 2-3 centiméter vastag a jég, ezért ajánlott a fokozott óvatosság.

Az előrejelzés szerint szerdán késő este csapadékzóna érkezik, melyből éjjel elsősorban az ország északi felén lehet havazás. Csütörtök reggelig általában maximum 2 centiméter friss réteg hullhat általában, de főként az Északi-középhegység nyugati részén ennél valamivel több is összegyűlhet. Csütörtök napközben mindenütt megszűnik a csapadék. Késő este a Dunántúl északkeleti részén, néhány fagyzugos körzetben előfordulhat kisebb ónos eső.

Csütörtökön a legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 15 és mínusz 5 fok között várható. A nappali hőmérséklet mínusz 5 és plusz 4 fok között alakul, északkeleten lesz a leghidegebb.

Címkék: balaton, jég

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére