Hírek
2020. Október 24. 17:07, szombat |
Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Elítélte a bíróság a rendőröket gáz-riasztófegyverrel fenyegető férfit
A bíróság 4 év 6 hónap börtönre ítélte nem jogerősen hivatalos személy elleni erőszak miatt azt a férfit, aki gáz-riasztófegyvert fogott a vele szemben intézkedő rendőrökre Debrecenben.
A Debreceni Törvényszék csütörtökön azt közölte, a rendőrök április 24-én egy debreceni házhoz mentek, mert bejelentést kaptak - a vádlott apjától -, hogy egy ittas férfi agresszívan viselkedik.
Az egyenruhások többször felszólították a férfit, hogy jöjjön ki a házból, mire a vádlott magához vett egy csőre töltött gáz-riasztófegyvert, amit az udvaron a tőle körülbelül öt méterre álló rendőrökre fogott, közben pedig hangosan ordított.
A fegyverrel fenyegetőző férfi elől a rendőrök egy az udvaron lévő fedezék irányába kezdtek hátrálni, közben elővették a szolgálati maroklőfegyvereiket, és felszólították, hogy tegye le a fegyverét.
Ekkor a férfi apja a fia mögé lépett, és kiütötte a kezéből a fegyvert, ami a földre esett.
A rendőrök a támadóval szemben testi kényszert alkalmaztak, azonban a férfi ellenállt, és megpróbálta visszaszerezni a fegyvert. Ezt a járőrök megakadályozták, majd a vádlottat megbilincselték - olvasható a bírósági közleményben.
Azt írták, hogy a férfi elismerte a bűncselekmény elkövetését, melyet a bíróság elfogadott, a tárgyaláshoz való jogáról a vádlott lemondott.
Az ítélet szóbeli indokolása során a bíró súlyosító körülményként értékelte, hogy a vádlott a bűncselekményt önhibájából eredő ittas állapotban követte el, valamint a garázda jellegű elkövetési módot.
Ugyanakkor enyhítő körülményként vette fegyelembe, hogy a férfi büntetlen előéletű, az eljárás során beismerő nyilatkozatot tett, továbbá azt, hogy a bűncselekményt nem éles lőfegyverrel, hanem annak utánzatának minősülő fegyverrel követte el.
Az ítélet nem jogerős, azt az ügyész tudomásul vette, míg a vádlott és védője enyhítésért jelentett be fellebbezést.
A bíróság a vádlott letartóztatást a másodfokú eljárás jogerős befejezéséig fenntartotta, azonban ez a döntés sem emelkedett jogerőre, mivel a vádlott és védője fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 09:13, vasárnap | Kék hírek
Hárman meghaltak, ketten megsérültek, amikor fának csapódott egy autó Kiskunfélegyháza közelében
Hárman meghaltak, ketten pedig súlyosan megsérültek, amikor fának csapódott egy autó szombatra virradóra Kiskunfélegyháza térségében, egy alsórendű úton
2026. Április 03. 12:00, péntek | Kék hírek
Letartóztatták a férfit, aki megölte a feleségét Győrben
A Győri Járásbíróság elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki megölte a feleségét Győrben szerda reggel - tudatta a járásbíróság döntését a Győri Törvényszék csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 30. 12:00, hétfő | Kék hírek
Évtizedekkel ezelőtt ellopott grafika került elő
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) a napokban adta vissza a műalkotást a Balatoni Múzeumnak.
2026. Március 28. 10:22, szombat | Kék hírek
Ajánljon ön is helyszínt a 2026-os Speedmaratonhoz!
A rendőrség 24 órás sebességellenőrzést tart a lakosság által javasolt helyszíneken.
