Városlista
2026. június 20, szombat - Rafael

Hírek

2018. Május 16. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Elkezdődtek a tavaszi osztálykirándulások az Erzsébet-táborokban

Elkezdődtek a tavaszi osztálykirándulások az Erzsébet-táborokban

Elkezdődtek a tavaszi osztálykirándulások az Erzsébet-táborokban, idén közel kétszer annyian jelentkeztek a táborokra, mint tavaly - közölte az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány kedden az MTI-vel.

A közlemény szerint tavaly mintegy hatezren táboroztak tavasszal Zánkán és Fonyódligeten, idén közel kétszer ennyien jelentkeztek a tavaszi táborokra, így mintegy 10 000 gyermek vehet részt a programokon.

A tavaszi Osztálykirándulások Zánkán kezdődtek, május 28-tól pedig már a "Fonyódligeti Erzsébet-táborban" is várja a gyermekeket Magyarország legnagyobb táboroztatási programjának szervezője és lebonyolítója - olvasható a közleményben. A tábori színes programok mellett teljes ellátás, napi ötszöri étkezés és állandó gyermekorvosi ügyelet is biztosított.

A táboroztatási program magyarországi kikapcsolódási lehetőségein tavaly több mint 100 ezren vettek részt, 2018 nyarától pedig már Erdélyben is nyaralhatnak a magyar gyerekek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld

Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten

Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.

2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld

Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 20. 10:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: elfogadhatatlan, hogy a közérdek helyett az autópálya-koncesszor profitja diktálja a szabályokat

Az M1-es autópályán tapasztalható torlódások mögött nemcsak a felújítások állnak: a korábbi kormány a Mészáros-Szíjj koncesszor kedvéért feloldotta az egyszerre lezárható útszakaszokra vonatkozó korlátokat.

2026. Június 20. 08:23, szombat | Belföld

Magyar Péter: októberben lezárulhat a hetes cikkely szerinti eljárás

Októberben lezárulhat a Magyarország ellen nyolc éve, a Sargentini-jelentés alapján indított hetes cikkely szerinti eljárás