Hírek
2013. Július 28. 22:19, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Eloltották a váci vasútvonal menti avartüzeket, helyreállt a vonatközlekedés
Szinte teljesen eloltották a váci vasútvonal mentén húzódó töltésen foltokban fellobbant avartüzeket, így a vonatok ismét a megszokott sebességgel közlekednek
Spitz Alexandra, a Pest megyei katasztrófavédelem szóvivője korábban arról tájékoztatott, hogy a váci vasútvonal mentén több helyen is lángra kapott a bozótos és a száraz fű: tüzet jelentettek például Dunakeszi-gyártelepről, Gödről, Sződligetről, majd Vácról is.
A foltokban égő avart folyamatosan haladva kezdték oltani a tűzoltók, a munkával Dunakeszi térségének kivételével már végeztek - tette hozzá a szóvivő.Ez utóbbi településnél a fővárosi tűzoltók a megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával mostanra megfékezték ugyan a tüzet, de az utómunkálatok még tartanak - mondta Spitz Alexandra.
A Mávinform ügyeletesének késő esti tájékoztatása szerint az avartűz miatt az érintett vasútvonalon korábban elrendelt 40 kilométeres sebességkorlátozást feloldották, így a vonatok már késés nélkül közlekednek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk
2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -
2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába
- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.
2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben
A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben
