Hírek
2017. Február 15. 15:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Elrendelték a rendőröket elsodró kamionos előzetes letartóztatását
Elrendelte a Budakörnyéki Járásbíróság annak a férfinak az előzetes letartóztatását, aki az M5-ös autópálya leállósávjában kamionjával elsodorta az éppen intézkedő rendőröket hétfő reggel
- tájékoztatta Gyugyi Csilla, a Pest Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t. A Budakörnyéki Járási Ügyészség korábban azt közölte, hogy a kamionsofőr nem a vezetésre figyelt, hanem a rádiót próbálta beállítani és emiatt hajtott a leállósávba. A kamion nekiütközött a megkülönböztető fényjelzést működtető civil szolgálati gépkocsinak és a mögötte álló személyautónak, a járművek mellett álló rendőröket pedig elsodorta.
A balesetben az igazoltatott jármű vezetője és ez egyik rendőr súlyos sérüléseket szenvedett, egy rendőrnő pedig a helyszínen meghalt.
A rendőrség hétfő esti közleménye szerint közúti baleset okozása vétségének megalapozott gyanúja miatt egy 47 éves román állampolgár ellen indult eljárás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot
Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak
2026. Július 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Ferencz Orsolya: pártpolitikai kereteket meghaladó, polgári közösséget építünk
2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye
A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
