Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2021. Január 13. 07:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Emberkereskedelem miatt ítéltek el két lányt és egy férfit

Emberkereskedelem miatt ítéltek el két lányt és egy férfit

Emberkereskedelem és más bűncselekmények miatt felfüggesztett börtön-, illetve fogházbüntetésre ítélt három embert, köztük két fiatalkorú lányt a Székesfehérvári Törvényszék kedden, előkészítő ülésen.

A Fejér Megyei Főügyészség közleménye szerint a bíróság a váddal egyezően hozta meg döntését. A főügyészség azt írta, hogy a két fiatalkorú terhelt és a kiskorú sértett együtt volt elhelyezve egy Fejér megyei lakásotthonban. A vádlottak még 2018-ben elhatározták, hogy a sértettet férfiaknak "szexuális cselekmény végzése érdekében anyagi ellenszolgáltatás fejében" átadják. Az egyik vádlott a sértettet többször bántalmazta, ezért ő eleget tett a kérésüknek.

A fiatalkorúak az egyik közösségi oldalon "álprofilt" készítettek a gyerekkorú sértettről, ahova súlyosan szeméremsértő képeket is feltöltöttek róla. A sértett a felvételek elkészítésekor nem mert ellenkezni.

Az egyik vádlott a közösségi oldalon ráírt férfiismerősére, és időpontot egyeztetett a kiskorúval való találkozás érdekében. A terheltek a kiskorút elkísérték a találkozóhelyre, ahol ő beszállt a férfi gépkocsijába. A vádlott kocsijával egy erdős területre hajtott, és a gépjárműben szexuális cselekményt végzett a sértettel - áll a közleményben.

A férfi kétezer forintot és néhány szál cigarettát adott a kiskorú lánynak fizetségként, amelyet ő a lakásotthonban átadott a vádlottaknak.

A sértett a lakásotthonban jelezte a történteket, majd a gyermekvédelmi gyám feljelentést tett a rendőrségen - írta az ügyészség.

Az előkészítő ülésen a terheltek beismerő vallomást tettek és lemondtak a tárgyaláshoz való jogukról.

A Székesfehérvári Törvényszék az egyik fiatalkorú vádlottat 1 év 8 hónap - 4 évre felfüggesztett -, a másikat 1 év - 2 évre felfüggesztett - fogházbüntetésre ítélte; a próbaidő alatt pártfogó felügyelet alatt állnak, és vagyonelkobzást is elrendeltek velük szemben.

A felnőtt vádlott gyermekprostitúció kihasználásának bűntette miatt 10 hónap, 1 évre felfüggesztett börtönbüntetést kapott - közölte az főügyészség az MTI-vel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel