Hírek
2023. Március 22. 09:07, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Energiaügyi Minisztérium: a tiszta víz nemzeti kincs
Hazánk folyói, tavai, felszín alatti vízkészletei állapotának megőrzése, a velük kapcsolatban élő ökoszisztémák megóvása alapvető nemzeti érdekünk, hiszen a következő generáció számára is biztosítanunk kell a tiszta és egészséges vízkészletet - hangsúlyozta szerdai közleményében Koncz Zsófia, az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára a víz világnapja alkalmából.
Koncz Zsófia kiemelte: a kormány célja a nemzeti vízkincs védelme, hatékony hasznosítása és a jó minőségű vízszolgáltatás biztosítása. Ezért a kormány olyan intézkedéseket tesz, amelyek hozzájárulnak a hulladékképződés csökkentéséhez, az illegális hulladéklerakás megelőzéséhez. A "Tisztítsuk meg az országot!" projekt keretében eddig több mint 480 ezer tonna, főként közterületeken, erdőkben, folyók, valamint vasúti és közúti létesítmények mellett elhagyott hulladékot gyűjtöttek össze.
Az illegális szemétlerakatok helyszínének beazonosítását segíti a Hulladékradar applikáció is, melyet már több mint 27 ezer felhasználó töltött le. A minisztérium támogatja továbbá az illegális hulladéklerakók felszámolását, a vizeink megtisztítását célzó kezdeményezéseket, mint például az idén már 11. alkalommal megrendezendő "TeSzedd!" akciót és a nemzetközi jelentőségű kezdeményezéssé nőtt PET Kupa hulladékgyűjtő versenyt.
Az államtitkár kiemelte: a hosszútávú eredmények eléréséhez alapvető fontosságú a minél fiatalabb korban megkezdett szemléletformálás. Ennek részét képezi, hogy a Magyarországi Zöld Óvoda hálózat intézményeiben már óvodáskortól a víz megbecsülésére, tisztán tartására és különféle víztakarékos megoldásokra nevelik a gyerekeket, de ezt a célt szolgálja az általános és középiskolások számára meghirdetett "BISEL - gumicsizmás természetvédelem" program is.
Koncz Zsófia emlékeztetett, hogy Magyarországon a közműves ivóvíz-szolgáltatás a teljes lakosság számára elérhető. Hangsúlyozta, hogy a víziközmű szolgáltatások működéséért önálló víziközmű-ágazatért felelős államtitkárság jött létre az Energiaügyi Minisztériumban.
Az ENSZ 1992-ben nyilvánította március 22-ét a víz világnapjának, célul tűzve ki, hogy a nélkülözhetetlen természeti kincs a gondolkodás középpontjába kerüljön. Az idei világnap központi üzenete, hogy a vízvédelem mindenki felelőssége, jelmondata: "Légy Te a változás és tedd jobbá a világot!" - idézte közleményében Koncz Zsófia.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
