Hírek
2011. Szeptember 25. 14:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Esküt tettek a koronaőrök
Ünnepélyes esküt tett a Parlamentben a Nemzeti Honvéd Díszegység honvéd koronaőrjelölt állománya.
Az eseményen részt vett Hende Csaba honvédelmi miniszter, Benkő Tibor vezérezredes, Honvéd Vezérkar főnök és Kövér László, az Országgyűlés elnöke. A budai vár Oroszlános udvarán a Magyar Koronaőrök Egyesülete fennállásának 20. évfordulója alkalmából rendeztek ünnepséget.
A Honvéd Koronaőrség május 30-án vette át a Szent Korona őrzését a Köztársasági Őrezredtől. Az őrségváltásra a honvédelmi törvény tavaly elfogadott módosítása, valamint a közjogi méltóságokból álló Szent Korona Testület döntése alapján került sor.
Hende Csaba honvédelmi miniszter májusban felolvasott ünnepi parancsa szerint a honvédség több évtized után egy ezeréves hagyományhoz tért vissza a Szent Korona őrzésével, amely a 'magyarság egységét, az ország területének sérthetetlenségét és az alkotmányos jogokon alapuló törvényes Magyarországot ' testesíti meg.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 30. 13:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: felszólítjuk a miniszterelnököt, azonnal hozza nyilvánosságra a von der Leyen-Magyar Péter paktum részleteit
2026. Május 30. 13:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: az uniós források hazahozatalának ára \"az orbáni korrupció\" megszüntetése volt
Egyetlen ára volt a 6000 milliárd forintos uniós források hazahozatalának: az orbáni korrupció folytatásának teljes megszüntetése - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán péntek este.
