Hírek
2019. Július 27. 14:13, szombat |
Belföld
Forrás: MTI/Fotó: MTI/Illyés Tibor
Évente több mint kétezer bomba-bejelentés érkezik
Évente országszerte 2000-2500 valós bejelentést kapnak a honvédség tűzszerészei - mondta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az M1 péntek esti műsorában.
Gajdos Milán hozzátette: ha bárki feltételezett robbanótestet talál, a rendőröket kell értesítenie, ők szólnak a katonáknak.
A hadnagyot annak kapcsán kérdezték, hogy a Városliget Ajtósi Dürer sor és Dózsa György út kereszteződéséhez közel eső részénél egy zárt építkezésen egy második világháborús, szovjet gyártmányú, 100 kilogramm tömegű rombolóbombát találtak a héten. A robbanószerkezetet péntek délelőtt a Magyar Honvédség 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred szakemberei emelték ki.
Gajdos Milán elmondta, a második világháborúban bevetett bombák az évtizedek alatt veszélyesebbé válhattak. A pénteki művelet idejére több mint 3500 embert kellett kitelepíteni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 05. 16:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 27. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Július 05. 10:00, vasárnap | Belföld
Gulyás Gergely: a benyújtott alkotmány-módosítás az alkotmányos demokrácia vége
A benyújtott alkotmánymódosítás az alkotmányos demokrácia vége és az önkényuralom kezdete Magyarországon
2026. Július 05. 08:47, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a kormány nevében benyújtottam az Alaptörvény 17. módosítását
Magyar Péter a kormány nevében benyújtotta az Országgyűlésnek az Alaptörvény 17. módosítására vonatkozó javaslatot.
