Városlista
2025. július 2, szerda - Ottó

Hírek

2013. Október 16. 16:27, szerda | Bulvár
Forrás: manna.ro

Farönk csapta agyon a gyalogosokat (videó)

Farönk csapta agyon a gyalogosokat (videó)

A két ember halálát okozó gázolónak nem volt tehergépjárműre érvényes jogosítványa, így akár börtönbe is zárhatják.

A Beszterce-Naszód megyei rendőrség szóvivője, Antonela Pop szerint a keddi, Tureacnál történt balesetben vétkes sofőrnek csupán B kategóriás hajtási engedélye volt, így nem is vezethette volna azt a teherautót, amiről rönkök estek le, két ember halálát okozva.

A férfinak B kategóriás jogosítványa van, jelenleg a rendőrségen folyik a kihallgatása. Egyelőre nem vettük őrizetbe, de egy ilyen esetben börtönnel is sújtható a vétkes. A nyomozás folyamatban van, a fa kitermelését és szállítását végző cégnél is vizsgálódunk” – mondta a szóvivő.

A közúti törvénykönyv szerint, egy jármű érvényes jogosítvány nélkül történő vezetése hat hónaptól három évig terjedő börtönbüntetéssel, vagy pénzbírsággal sújtható.

A balesetben egy, a 17-es országúton haladó teherszállító kamionról több rönk is leesett, két, a buszmegállóban várakozó férfit temetve maga alá. A jármű húszéves sofőrje ellen gondatlanságból elkövetett emberölés miatt folyik a nyomozás.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 07:42, kedd | Bulvár

Megválik különvonatától a brit királyi család

Több mint másfél évszázad után, költségtakarékossági okokból megválik különvonatától a brit királyi család.

2025. Június 30. 07:26, hétfő | Bulvár

Orbán Viktor az Axiom-4 küldetésben részt vevő Kapu Tibor magyar űrhajóssal beszélgetett

Orbán Viktor miniszterelnök videokapcsolaton keresztül beszélt az Axiom-4 küldetésben részt vevő Kapu Tibor magyar űrhajóssal vasárnap délután.

2025. Június 29. 07:57, vasárnap | Bulvár

Alföldi zebracsikó született a Szegedi Vadasparkban

Alföldi zebracsikó (Equus quagga) született a Szegedi Vadasparkban, az intézmény pályázatot hirdetett a csődör elnevezésére – közölte az állatkert honlapján szombaton.

2025. Június 28. 08:35, szombat | Bulvár

Felszentelték Magyarország első pünkösdi cigánytemplomát Mezőberényben

Felszentelték pénteken Magyarország első pünkösdi cigánytemplomát a Békés vármegyei Mezőberényben.