Hírek
2016. Október 18. 07:43, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Fél évre új otthont kaptak a mélygarázsba dőlt debreceni épület lakói

Fél évre új otthonba költözhet az két család, amelynek a lakóháza egy épülő mélygarázsba dőlt október 9-én Debrecenben - közölte a városháza sajtószolgálata hétfőn az MTI-vel.
Közleményük szerint az egyik, héttagú család az Ötvenhatosok terén lévő 70 négyzetméteres, három szobás, étkezős önkormányzati bérlakást kapta meg hat hónapra, ők már át is vették a kulcsokat. A másik, háromtagú család a Tócóskert téren költözhet be fél évre - várhatóan kedden - egy másfél szobás, 44 négyzetméteres ingatlanba.
A soron kívül kiutalt bérlakások mellett mindkét család kapott szociális támogatást is a debreceni önkormányzattól - tudatta a városháza.
Az épületrész Debrecen belvárosában a Hunyadi utcán október 9-én a hajnali órákban szakadt le és dőlt a mellette épülő mélygarázs munkagödrébe, a balesetben senki nem sérült meg.
A ház lakóit eddig átmenetileg egy közeli épületben szállásolták el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld
Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen
Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.
2025. Május 01. 08:35, csütörtök | Belföld
Meteorológia: nyáriasan meleg idő lesz május 1-jén
Napos, csapadékmentes idő várható a hosszú hétvége első felében, majd szombat délután az ország északi, északkeleti vármegyéiben záporokra, zivatarokra lehet számítani - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai videójából.
2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld
Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról
Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.