Városlista
2023. december 10, vasárnap - Judit

Hírek

2022. Február 23. 08:46, szerda | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Feladta magát a francia rendőr, akit az élettársa megölésével gyanúsítanak

Feladta magát a francia rendőr, akit az élettársa megölésével gyanúsítanak

Három hétig tartó menekülés után feladta magát az a francia rendőr, akit az élettársa megölésével gyanúsítanak - közölték kedden rendőrségi források.

A 29 éves férfi kedd reggel felhívta a dél-franciaországi Montmeyan csendőrségét, és jelezte, hogy a településen lakó apjánál tartózkodik. A férfit néhány perccel a hívás után őrizetbe vették.

Az apa az országos televíziókban még pénteken közzétett felvételen azt kérte a fiától, hogy haladéktalanul adja fel magát, és a fiát menekülni segítőket pedig arra szólította fel, hogy jelentkezzenek a rendőrségen.

"A férfit, azt a rendőrt, akit az élettársa megölésével gyanúsítanak, incidens nélkül előállították ma reggel. Mostantól az igazságszolgáltatás rendelkezésére áll" - írta a Twitteren Gérald Darmanin belügyminiszter.

A férfi ellen január 28. óta volt érvényben körözés, miután 28 éves élettársa holttestét megtalálták a közös párizsi lakásukban. A boncolás szerint a nőt megfojtották. A rendőr a gépkocsijával és a szolgálati fegyverével elmenekült. A rendőrség azt gyanította, hogy öngyilkos lett, de a gépkocsit, benne a töltött fegyverrel, tíz nappal ezelőtt az észak-franciaországi Amiens egyik parkolójában megtalálták.

Ezek érdekelhetnek még

2023. December 10. 07:52, vasárnap | Külföld

A nemzetközi baloldali erők elleni küzdelemről tárgyalt Orbán Viktor az új argentin elnökkel

Orbán Viktor miniszterelnök szombat este kétoldalú tárgyalást folytatott Javier Mileivel, Argentína új elnökével, akinek beiktatási ünnepségére vasárnap kerül sor Buenos Airesben

2023. December 09. 19:00, szombat | Külföld

Rengeteg szenet nyel el a növényzet, ezért kulcskérdés az erdőségek megóvása egy elemzés szerint

Az ember okozta kibocsátások azonnali és nagymértékű mérséklése önmagában már nem elég.

2023. December 08. 14:40, péntek | Külföld

Donald Tusk: az új lengyel kormány csatlakozik az Európai Ügyészséghez

Lengyelország az Európai Ügyészséghez csatlakozik az új parlamenti többségi koalíció által alakítandó kormány egyik első lépéseként - jelentette be pénteki varsói sajtóértekezletén Donald Tusk koalíciós kormányfőjelölt.

2023. December 08. 14:39, péntek | Külföld

Szijjártó Péter átadta az Ugandai Szívkórház magyar kivitelezésben modernizált intenzív gondozási részlegét

Átadta az Ugandai Szívkórház magyar kivitelezésben modernizált intenzív gondozási részlegét Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Kampalában.