Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2016. Június 13. 07:49, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Felborult egy szarvasmarhákat szállító kamion a 86-os főúton

Felborult egy szarvasmarhákat szállító kamion a 86-os főúton

Felborult egy szarvasmarhákat szállító kamion a 86-os főúton, a helyszínelés és a műszaki mentés idejére a főutat teljes szélességében lezárták - közölte honlapján a katasztrófavédelem hétfő hajnalban.

A tájékoztatás szerint a negyven tonna össztömegű kamion hétfőre virradó éjjel Vas megyében, a 86-os főút Egyházasrádóc és Körmend közötti szakaszán, Egyházasrádóc közelében borult fel.

A baleset során a kamion rakterének ajtaja nem nyílt ki, így egyetlen állat sem szabadult el, a vezetőfülkében utazó két embert azonban a mentők kórházba szállítják.

A tűzoltók kamionmentő segítségével fogják kerekeire állítani a járművet, és állatorvost is hívtak a helyszínre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld

Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok

Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.

2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld

Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról

Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld

Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál

A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -

2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld

NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni